Miserend

 Általános szentmiserend

hétfő, szerda, péntek 18 óra
kedd, csütörtök 7:30 óra
elsőszombat 18 óra
vasárnap 7:30, 9:30 és 18 óra

 

Jelentkezés felolvasásra ünnepi szentmisén

Vasárnapokon és egyéb egyházi ünnepnapokon lehetőséget szeretnénk biztosítani mindenkinek, hogy a szentmise részeként felolvashassa az olvasmányt, a szentleckét vagy a napi evangéliumot. Amennyiben szeretne élni a lehetőséggel, regisztráció után iratkozzon fel az Önnek tetsző időpontra a szemere.plebania.hu/felolvasas oldalon.
Az adott napokon elérhető olvasmányok, szentleckék szövege megtalálható a igenaptar.katolikus.hu weblapon.

 

Szentmiséink rendje ezen a héten

július 14., vasárnap

Évközi 15. vasárnap
7:30 óra: elhunyt szülőkért, elhunyt testvérekért és élő családtagokért
9:30 óraelhunyt Gálik és Maikel nagyszülőkért 
18 óra: elhunyt Bencsik László lelki üdvéért halála 4. évfordulóján

július 15., hétfő

Szent Bonaventura püspök és egyháztanító emléknapja
18 óra: elhunyt Antal lelki üdvéért

július 16., kedd

Kármelhegyi Boldogasszony emléknapja
7:30 óra: nincs még bejegyzett szentmiseszándék

július 17., szerda

Szent Zoerárd-András és Benedek remeték emléknapja
18 óra: élő szülőkért és unokákért, elhunyt szülőkért és minden elhunyt hívőért, valamint a tisztítótűzben szenvedő lelkekért

július 18., csütörtök

Szent Hedvig királynő emléknapja
7:30 óra: 
nincs még bejegyzett szentmiseszándék
8 óra:
csendes szentségimádás

július 19., péntek

18 óra: elhunyt Péter férj lelki üdvéért halála 9. évfordulóján

július 20., szombat

Szent Apollinaris püspök és vértanú emléknapja

július 21., vasárnap

Évközi 16. vasárnap
7:30 óra: nincs még bejegyzett szentmiseszándék
9:30 óranincs még bejegyzett szentmiseszándék 
18 óra: elhunyt Szabadics istván lelki üdvéért


Gyóntatás

Hétköznap és vasárnap az esti szentmisék előtti félórában van gyónási lehetőség!
Igény esetén a reggeli misék után, vagy külön időpontegyeztetés alapján is van lehetőség lelki beszélgetésre és szentgyónásra.

 

Hittanórák a plébánián

A táblázat a 2018/2019-es tanévben érvényes időpontokat tartalmazza

Elsőáldozásra készülők hétfő, 16:45 óra
Felsősök (elsőáldozás utántól 8. osztályig) csütörtök, 16:30 óra
Bérmálkozásra felkészítő (14–24 éves kor között) kedd, 19 óra
Felnőtt katekumenátus szerda, 19 óra
Felnőtt csoport hétfő, 19 óra
Bibliaóra csütörtök, 18:45 óra



Közösségi programok a plébánián

Énekkar minden héten pénteken vagy szombaton, 19 óra
Asszonykör minden hónap utolsó keddjén, 20 óra
Férfikör minden hónap 3. keddjén, 19:30 óra
Családfrissítő szervezés alatt
Nyugdíjas klub minden hónap utolsó csütörtök, 17 óra
Irodalmi kör minden hónap utolsó vasárnap, 20 óra



Karitász szolgálat

ruhaválogatás és -átvétel minden hónap második és negyedik szerdáján 16–17:30 óráig