2017. október 22. vasárnap

Kerékpáros zarándoklat és filmvetítés

Az október 23-ai nemzeti ünnephez kapcsolódva idén is megrendezzük a kerékpáros zarándoklatot a Rákoskeresztúri Köztemető 301-es parcellájához, ahol mécsest gyújtunk, és közösen imádkozunk az 1956-os hősök emlékművénél. Október 22-én, vasárnap délután 14:30 órakor indulunk kerékpárral a plébániától. Ezen a napon 19 órától a plébánián közös filmnézésre invitáljuk a kedves híveket. A közösen megtekintendő film: Kósa Ferenc: A másik ember. Szeretettel várunk minden 14 évnél idősebb érdeklődőt!

2017. október 8. vasárnap

Gyűjtést rendezünk új ministránsruhákra

Adventre szeretnénk lecserélni a nagyon elhasználódott és többféle szabásból készült ministránsruhák felső részét – erre a célra gyűjtést rendezünk. Az adományokat a templom hátuljában a rácson lévő perselybe kérjük bedobni, vagy a szentmisék után a sekrestyében, illetve az irodai szolgálat alatt az irodában leadni. Előre is köszönjük az adományokat.

2017. október 20. péntek

Szüreti bál Soroksáron fiataloknak

Október 20-án, pénteken szüreti bál lesz a Soroksár-Újtelepi plébánián. Minden 13–30 év közötti fiatalt szeretettel várnak. Részletek a templomi plakátok olvashatók.

2017. október 17. kedd

Férfikör a Don Boscóban

Kedden, október 17-én 19.30 órától gyülekeznek a Férfikör tagjai – és reméljük, új érdeklődők is – a Don Bosco Közösségi Házban. 20 órától a szokásos zsolozsmát imádkozzuk el, majd az 1956-os forradalomra emlékezünk egy film megtekintésével, majd annak kötetlen formában történő megbeszélésével. Minden 20. életévét betöltött férfiút szeretettel látunk!

2017. október 1. vasárnap

Októberi rózsafüzér

Októberben a hétköznapi reggeli szentmisék után és az esti misék előtt közösen imádkozzuk a rózsafüzért.

2017. november 25. szombat

Jótékonysági Katalin-bál a Rózsában!

Plébániánk a Főplébánia híveivel közös jótékonysági bált szervez november 25-én, szombaton 19 órai kezdettel a Rózsa Művelődési Házban. A báli jegyekből, illetve a jótékony célra szánt adományokból befolyt összeget a plébániák a kerületi Zeneiskola javára ajánlják fel az ifjúság oktatásának támogatására. A bálra szeretettel hívjuk és várjuk a kedves híveket. A báli részvétel alsó korhatára 18 év. A gimnazista fiatalok a bálon segítői, rendezői munka vagy a nyitótáncba való bekapcsolódás révén jöhetnek, korlátozott létszámban. A jegyek árusítására október 1-jén és 8-án kerül sor a sekrestyében. A bécsi keringő és salsa nyitótáncra olyan 17–35 év közötti fiatalok jelentkezését várjuk, akik vállalják, hogy szeptember 30-tól a bálig szombatonként tánciskolán vesznek részt. A táncoktatás ingyenes lesz számukra. A táncokat Krizsa Mária táncművész tanítja, a táncoktatás helyszíne a Don Bosco Közösségi Ház és a Főplébánia kultúrháza. A bálra jegyeket venni, illetve a nyitótáncra jelentkezni Kollányiné Dohán Juditnál, illetve a sekrestyében Schütt Zoltánnál lehet. A bálról szóló információk a plakáton is olvashatók.

2017. október 8. vasárnap

Lehet csatlakozni a hittanórákhoz és a közösségi programokhoz

A plébániai hittanórákhoz és közösségi programokhoz lehet folyamatosan csatlakozni. A hirdető táblán, az Élő Víz kiadványon, a Mustármagban és a honlapon is tájékozódhatunk az időpontokról. Mindenkit szeretettel várunk. Várjuk olyan felnőttek jelentkezését, akiknek keresztelése, elsőáldozása vagy bérmálása gyermekkorukban elmaradt, és most szeretnének szentségekhez járulni.

2017. október 6. péntek

Mahi atya a Katolikus Krónikában

Interjút készített plébániai kormányzónkkal, Mahi atyával az MTVA Katolikus Krónika című műsora, amely a Duna Televízión október 1-jén került adásba. Aki nem látta élőben, az ITT megtekintheti az egész műsort, melyben a Mahi atyáról szóló rész kb. a 10:25–19:15 perc közötti tartományra esik.

2017. október 6-7. péntek-szombat

Elsőpéntek, elsőszombat

Ezen a héten elsőpéntek és elsőszombat is lesz. Szentmisék mindkét este 18 órakor lesznek, szombaton 17:15 órától a rózsafüzért imádkozzuk.

2017. október 1. vasárnap

a rózsafüzér társulat összejövetele

Október 1-jén, vasárnap 16 órakor lesz a Rózsafüzér társulat összejövetele a plébánián. Aki nem tud jönni, az a titoklapját átveheti a sekrestyében.

2017. szeptember 28. csütörtök

Nyugdíjas-klub a plébánián

Szeptember 28-án, csütörtökön 17 órakor kezdődik a Nyugdíjas klub őszi első találkozója a plébánián. Szeretettel várunk minden régi és új tagot.

2017. szeptember 26. kedd

Asszonykör a plébánián

Szeptember 26-án, kedden 20 órakor az Asszonykör szeretettel várja az új és régi tagokat. Azokat is, akik találkozónk kezdetén szeretnének részt venni a Szent Mónika-imádságon a templomban.

2017. szeptember 25. hétfő

24 órás szentségimádás

Szeptember 25-e hétfő reggeltől kedd reggelig lesz újabb 24 órás szentségimádási alkalmunk. A megszokott módon iratkozzunk fel a kitett jelentkezési lapra.

2017. szeptember 24. vasárnap

Mahi atya püspöke templomunkba látogat

Szeptember 23-án hazánkba érkezik Mahi atya megyéspüspöke, és szeptember 24-én, vasárnap velünk együtt ünnepel. Ez a vasárnap egyben szentírás vasárnapja is, ezért kiemelten tekintünk a szentírásra! Mivel a Magyar Katolikus Rádió a mi templomunkból közvetíti a szentmisét, a délelőtti szentmise ezúttal is a szokásosnál fél órával később, 10 órakor fog kezdődni

2017. szeptember 22. péntek

Indul a pénteki pingpongozás az iskolásoknak

Szeptember 22-én, pénteken indul a Don Bosco Közösségi Házban az iskolás tanulóknak a pénteki pingpong- és játékdélután! Részletek a faliújságon olvashatók. Szeretettel várunk minden érdeklődőt.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

↑ HIRDETÉSEK | ELŐRE-LÁTÓ ↓