HIRDETÉSEK

Adományok kérése csekken vagy átutalással

2021. március 7. vasárnap

Templomunk zárva tartása alatt szívesen fogadunk adományokat, illetve perselypénzt átutalással a Szemeretelepi Szent István Király Plébánia bankszámlaszámára (10702019-22489904-51100005), vagy csekken, amit a templomban a hátsó kis asztalon találunk. A Közlemény rovatba kérjük beírni, hogy „adomány” vagy „persely pénz”. Isten fizesse meg!

Húsvét előtti általános feloldozási szertartásra lehet jelentkezni

2021. március 7. vasárnap

Általános feloldozási szertartást tartunk húsvét előtt, melyet a püspöki konferencia által kiadott megengedett szertartásmenet szerint végzünk. Kérjük, hogy az egyes csoportokba egy háztartásokban élő családok jelentkezzenek, és természetesen egyéni jelentkezéseket is elfogadunk. Kérjük a kedves Testvéreket, hogy ilyen szándékukat jelezzék a +36 20 476 6582-es telefonszámon, hogy be tudjuk osztani a pár fős csoportokat.

Március 8-ától szünetelnek a nyilvános szentmisék és szertartások

2021. március 7. vasárnap

A Bíboros úr rendelete szerint március 8-ától, hétfőtől a nyilvános szentmisék és szertartások az egyházmegye egész területén szünetelnek. Emiatt a pénteki keresztúti ájtatosságokat és szentmisét, valamint a vasárnap 9:30 órai szentmiséket az interneten keresztül közvetítjük. A korábban előjegyzett miseszándékok elmondását vállaljuk az előjegyzett napon sine populo, azaz nép részvétele nélkül. Amennyiben valaki kéri, akkor az általa kért miseszándékot egy későbbi időpontra is át tudjuk tenni – az ilyen szándékot kérjük telefonon jelezni! A lezárás időtartama alatt plébániánk Facebook- és Youtube-csatornáin minden nap meghallgatható lesz a napi evangéliumról egy párperces elmélkedés – kapcsolódjunk be ezekbe!
A plébániánk honlapján folyamatosan tájékoztatjuk a kedves testvéreket az aktuális intézkedésekről.

Erdő Péter bíboros rendelkezései a járvány okozta veszélyhelyzetben

2021. március 5. péntek

Az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyében az itt élő hívekért érzett felelősségtől vezérelve a koronavírus-járvány magyarországi harmadik hulláma miatt meghirdetett veszélyhelyzetben, visszavonásig a következő rendelkezések lépnek életbe:
1. A templomok mint a lelki feltöltődés és imádság helyei különösen is fontosak, ezért templomainkat nem zárjuk be. Mégis felelősen és körültekintően kell eljárnunk, ezért a nyilvános istentiszteletek 2021. március 8., hétfőtől az egyházmegye egész területén szünetelnek. Egyetlen kivétel a temetés, amelyet egyszerű formában, röviden, maximum 50 fő részvételével lehet megtartani, hacsak a hatóságok ennél kisebb létszámot nem írnak elő.
2. A már felvett miseszándékok sine populo módon engedélyezetten elvégezhetők vagy az Egyházi Törvénykönyv rendelkezése értelmében áthelyezhetők (CIC 1309. k.). A híveket pedig arra bátorítjuk, hogy otthonról az interneten vagy a tömegtájékoztatás eszközein keresztül kapcsolódjanak be a szent cselekményekbe.
3. A vasárnapi szentmisén való részvétel kötelezettsége alóli felmentést jelen rendelkezéssel minden hívőnek visszavonásig megadom.
4. A betegellátás, a gyóntatás és a rendkívüli áldoztatás tekintetében is mindenben kövessük az állami és egyházi járványügyi előírásokat. A rendkívüli helyzetre való tekintettel – szintén visszavonásig, azonnali hatállyal – lehetővé tesszük az általános feloldozás megadását a szokásos feltételekkel.
5. Oktatási, szociális és egészségügyi intézményeinkben mindenben kövessük az állami előírásokat. A hatóságokkal mindenben működjünk együtt, és legyünk figyelemmel az általuk adott általános irányelvekre.
6. A tavaszi bérmálásokról és a nagyheti szertartásokról később történik intézkedés.

Budapest, 2021. március 5.

Dr. Erdő Péter

bíboros, prímás, érsek

Elsőpéntek

2021. március 5. péntek

Március 5-én, pénteken elsőpéntek lesz, az esti szentmisén Jézus Szívét tiszteljük.

Javaslat a szentmiséken való részvételre

2021. február 28. vasárnap

Azok számára, akik nem mernek a járvány miatt vasárnapi szentmisére eljönni, javasoljuk, hogy egy hétköznapi szentmisén vegyenek részt, azon sokkal kevesebben vannak. A vasárnapi szentmiseközvetítéseink természetesen folytatódnak egészen a teljes nyitásig.

Elhunyt Snell György püspök atya

2021. február 26. péntek

Pénteken elhunyt főegyházmegyénk segédpüspöke, a Szent István Bazilika plébánosa Snell György atya, aki 2019-ben bérmált templomunkban. Imádkozzunk lelki üdvéért!

Elsőáldozás: a járvány miatt idén kétszer

2021. április 11. vasárnap

A járványhelyzet miatt az idei évben két alkalommal is lesz elsőáldozás templomunkban: április 11-én és szeptember 19-én. Kérjük az elsőáldozók szüleit, hogy a sekrestyében jelezzék, hogy melyik időpontot választják, illetve vegyék át az adatlapokat, melyeket kitöltve kérünk leadni az elkövetkező hetekben.

Országos gyűjtés a katolikus iskolák javára

2021. február 28. vasárnap

Február 28-án, vasárnap országos gyűjtés lesz a katolikus iskolák javára. • Figyelmébe ajánljuk a kedves testvéreknek, hogy aki a járvány miatt online követi a szentmiséket, adományát átutalással is elküldheti. A plébánia bankszámlaszáma a Kapcsolat menüpontban megtalálható. Utaláskor kérjük a Közlemény rovatban feltüntetni az összeg célját: adomány, a katolikus iskolák részére stb. Isten fizesse meg!