Bemutatkozás

Bosco Szent János a fiatalság atyja és tanítója, a modern kor kiemelkedő pedagógusa, az ifjúság, a népnevelés, a szociális gondoskodás egyik legnagyobb alakja és példaképe. Korának hatalmi és társadalmi szemléletével, illetve szokásaival szembeszállva megvédte az elesetteket, a kiszolgáltatottakat. Szellemi, lelki örökségét és élete példáját követve a Szalézi Társaság 1943 és 1946 között a hívek segítségével felépítette Szemeretelepen a Don Bosco Közösségi Házat, amely akkori küldetését csak rövid ideig tölthette be, hiszen a diktatúra már 1949-ben elvette az épületet az egyháztól.
A Szent István Király Plébánia közösségének lelkes összefogása és odaadó munkája, valamint egyházi, állami és önkormányzati anyagi támogatás és a hívek pénzadományai által most újjáépült Közösségi Ház célja, hogy a plébánia hitélete, a kerület közélete és az egyéni és közösségi igények szolgálatába álljon – megőrizve Don Bosco szellemiségét és a keresztény értékrendet a XXI. század nyújtotta elvárásoknak megfelelően.
Közösségünk hittől és felekezettől függetlenül szeretettel hívja és várja a Don Bosco Közösségi Házba:

• A közélet iránt érdeklődőket kerekasztal-beszélgetésekre, előadásokra, koncertekre;
  • A közösséget keresőket táncházba, beszélgetésekre;
  • A hit iránt érdeklődőket beszélgetésekre, estekre;
  • A plébánia híveit a közösség programjaira;
  • A civil szervezeteket, amelyek helyszínt keresnek rendezvényeikhez;
  • A magánszemélyeket, akik helyszínt keresnek családi programjaikhoz.

Bérleti lehetőségek

Mind magánszemélyek, mind cégek és egyéb szervezetek számára fennáll a lehetőség, hogy egyszeri vagy rendszeres alkalmakra valamilyen rendezvénye céljára kibérelje közösségi házunkat. A terem 130 négyzetméteres, amelyben 80 személyt kényelmesen le lehet ültetni – legyen szó akár előadásról vagy ültetett fogadásról. A konyha használata is bérelhető. Amennyiben felmerül ilyen terve, kérjük, hogy keresse létesítményünk gondnokát:

Schütt Zoltán
(hétfő–péntek: 8–18 óra között)
E-mail: donbosco.szemere@gmail.com

A kapcsolatfelvétel után személyes helyszíni egyeztetést javaslunk. Érdemes a tervezett rendezvény előtt már több héttel érdeklődni, hogy a kigondolt időpontban nincs-e már rendezvény.

Bérleti díjak

Fűtési szezonban:
Plébániai közösség tagja részére
munkanapon 11–16 óra, illetve 16–24 óra között 10 000 Ft
hétvégén (szombat/vasárnap) vagy ünnepnapon 11–16 óra, illetve 17–24 óra között 15 000 Ft
hétvégén (szombat/vasárnap) vagy ünnepnapon 11–24 óra között (illetve másnap reggelig) 30 000 Ft
Nem plébániai közösségi tag részére
munkanapon 11–16 óra, illetve 16–24 óra között 20 000 Ft
hétvégén (szombat/vasárnap) vagy ünnepnapon 11–16 óra, illetve 17–24 óra között 50 000 Ft
hétvégén (szombat/vasárnap) vagy ünnepnapon 11–24 óra között (illetve másnap reggelig) 60 000 Ft
 Fűtési szezonon kívül:
Plébániai közösség tagja részére
munkanapon 11–16 óra, illetve 16–24 óra között 5000 Ft
hétvégén (szombat/vasárnap) vagy ünnepnapon 11–16 óra, illetve 17–24 óra között 10 000 Ft
hétvégén (szombat/vasárnap) vagy ünnepnapon 11–24 óra között (illetve másnap reggelig) 20 000 Ft
Nem plébániai közösségi tag részére
munkanapon 11–16 óra, illetve 16–24 óra között 10 000 Ft
hétvégén (szombat/vasárnap) vagy ünnepnapon 11–16 óra, illetve 17–24 óra között 40 000 Ft
hétvégén (szombat/vasárnap) vagy ünnepnapon 11–24 óra között (illetve másnap reggelig) 50 000 Ft
Terembérlet esküvő/lakodalom céljára
hétvégén (péntek délutántól vasárnap délig) 90 000 Ft
 Takarítási díjak:
Plébániai közösség tagja részére 5 000 Ft
Nem plébániai közösségi tag részére 5 000 Ft
 Konyhahasználati díjak:
Plébániai közösség tagja részére (20 személyenként) 2 500 Ft
Nem plébániai közösségi tag részére (20 személyenként) 2 500 Ft

A feltüntetett árak tájékoztató jellegűek, és a plébánia közösségi célú programjaira nem vonatkoznak. A pontos árat – minden körülményt és célt figyelembe véve – a plébános állapítja meg a kapcsolatfelvételt követően. A fenti árak nem tartalmazzák a használat során keletkező esetleges károkért fizetendő kártérítési díjat.

Nyílt programjaink

Időpont Esemény